Prof. Dr. Müge Tamar

Ekibimiz

Prof. Dr. Müge TAMAR
Psikiyatrist
1962 yılında Ankara da doğdu.1985 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi, aynı fakülteden 1991 yılında psikiyatri uzmanlığını, 1996 yılında çocuk psikiyatrisi uzmanlığını aldı.
Canan YÖRÜK (İNALTAY)
Uzman Psikolog
1992 yılında İzmir’de doğmuştur. İzmir MEV Koleji’ni bitirdikten sonra 2010 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde eğitimine devam etmiştir. Lisans Eğitimini onur derecesi ile tamamlamıştır.
Zeynep HASEKİ (ÖZMEN)
Uzman Psikolog
1982 yılında İzmir'de doğdu. İzmir Özel Türk Lisesi'ni bitirdikten sonra Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünü “Otistik Bozukluğu Olan Çocuklarda Öğrenme Hızı ve Eğitimden Yararlanma Düzeyi Arasındaki İlişkinin İncelemesi ” adlı bitirme tezi ile 2006 yılında tamamladı.
Sevcan AYDIN
Sekreterya
Prof. Dr. Müge TAMAR
Psikiyatrist

1962 yılında Ankara da doğdu.1985 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi, aynı fakülteden 1991 yılında psikiyatri uzmanlığını, 1996 yılında çocuk psikiyatrisi uzmanlığını aldı. 1996 yılında Yardımcı Doçent, 1997 yılında Doçent, 2006 yılında Profesör oldu. Halen Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı bölümde Gençlik Ruh Sağlığı Danışma ve Tedavi Birimi'nin sorumluluğunu ve EGEBAM (Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ergen Bağımlılık Araştırma ve Tedavi Merkezi) müdür yardımcılığını yürütmektedir. Psikodrama ve psikanalitik grup psikoterapisi alanlarında eğitim almış, 2004 yılında psikoterapist unvanına hak kazanmıştır. Islahevlerindeki gençlerin ruhsal özellikleri, risk altındaki çocuklarda psikopatoloji, ergenlerde ayrılma bireyleşme, ergen depresyonu ve intiharları, ergenlerde kendini yaralama davranışı, ergenlerde aileye yaklaşım, bireyleşme ve kimlik sorunları ve ergenlerde alkol ve madde kullanımı alanlarında birçok çalışma ve makaleleri bulunmaktadır.

Canan YÖRÜK (İNALTAY)
Uzman Psikolog

1992 yılında İzmir’de doğmuştur. İzmir MEV Koleji’ni bitirdikten sonra 2010 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde eğitimine devam etmiştir. Lisans Eğitimini onur derecesi ile tamamlamıştır. Öğrenciliği süresince Doç. Dr. Bilge Yağmurlu’nun Çocuk ve Aile Çalışmaları Laboratuvarında, Doç. Dr. İlke Öztekin’in Biliş Laboratuvarında asistanlığını yapmıştır. Aynı zamanda Ege Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh ve Sinir Hastalıkları ve Dokuz Eylül Üniversitesi Nöropsikoloji Bölümlerinde staj yapmıştır. 2015 yılında İngiltere’de Reading Üniversitesinde Gelişim ve Psikopatoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans tezini içten ve dıştan gelen motivasyon üzerine yazmıştır. İngiltere’de bulunduğu süre zarfında birçok seminerlere katılmıştır.

“Weschler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği- 4 (WISC4)”, “Çocuk Değerlendirme Paketi”, “Korku Avcısı: Anksiyete Bozukluğu Olan Çocuklar için Bir Bilişsel Davranışçı Terapi Programı” eğitimlerine katılmıştır. Ayrıca uygulamalı Nöropsikolojik testler, CAT, TAT, Bir seanslık spesifik fobi tedavisi (Reading Üniversitesi), Anksiyete Bozuklukları için Merhamet Terapisi (Oxford Üniversitesi) ve Marsha Linehan’ın online Diyalektik Davranışsal Terapi eğitimlerini almıştır.

Zeynep HASEKİ (ÖZMEN)
Uzman Psikolog

1982 yılında İzmir'de doğdu. İzmir Özel Türk Lisesi'ni bitirdikten sonra Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünü “Otistik Bozukluğu Olan Çocuklarda Öğrenme Hızı ve Eğitimden Yararlanma Düzeyi Arasındaki İlişkinin İncelemesi ” adlı bitirme tezi ile 2006 yılında tamamladı. 2006- 2009 yılları arasında Çağdaş Işık Özel Eğitim Merkezi'nde çalıştı. 2009 yılından itibaren Prof. Dr. Müge Tamar ile çalışmaktadır. Halen Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Aile Danışmanlığı alanında yüksek lisans yapmaktadır.

Türk Psikologlar Derneği'nin “Bilişsel Davranışçı Açıdan Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yolları”, “Çocuk ve Ergenlerde Öfke ve Saldırganlığın Kontrolü”, ”Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu ve Özgül Öğrenme Güçlüğü”,  “Weschler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği”,  “Çocuk Değerlendirme Paketi” eğitimlerine katılmıştır. Ayrıca Uygulamalı CAT, Nöropsikolojik Testler eğitimlerini almıştır. Kongrelerdeki çalıştaylara katılarak “Bebek Ruh Sağlığı”, ”Aile İçi İlişkiler Bağlamında Çocuk ve Ergen”, “Korku Avcısı: Anksiyete Bozukluğu Olan Çocuklar için Bir Bilişsel Davranışçı Terapi Programı” konularında eğitim almıştır. 

Oyun terapileri derneğinden 50 saat (40 teorik+ 10 uygulama) oyun terapisi eğitimini tamamlamıştır.

Çocukların dikkat becerilerini desteklemeyi amaçlayan kitapları vardır. DAHA DİKKATLİ OLMAK İSTER MİSİN? adlı kitaplarını ilköğretim 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf seviyelerine uygun olarak ayrı ayrı hazırlamıştır.

Psikolog Zeynep HASEKİ (ÖZMEN)' in yayımlanmış bilimsel makaleleri şunlardır.

 

ULUSAL HAKEMLİ DERGİDE YAYIMLANAN MAKALE

 

Tekinsav- Sütcü S, Aydın A, Yılmaz- Irmak T, Mortan O, Sevi ES, Özmen LZ, Şengün E (2008) Otizmde Dil ve İletişim Özelliklerinin İncelenmesi. Çocuk ve Gençlik Ruh Sağlığı Dergisi 15 (3).

 

ULUSLAR ARASI BİLİMSEL TOPLANTILARDA SUNULAN VE BİLDİRİ KİTABINDA (PROCEEEDİNGS) BASILAN BİLDİRİLER

 

Özmen, L.Z., Sevi, E.S., Şengün, E., Mortan, O., Gürkan, A., Sütcü, S.T., Irmak, T. (2006). The Examination of the Relation between the Level of Educational Profitability and the Learning rate of Children with Autism. Poster presentation. International Developmental Neuropsychiatry Meetings-III, İstanbul.

 

Sevi, E.S., Şengün, E., Mortan, O., Özmen, L.Z., Gürkan, A., Sütcü, S.T., Irmak, T. (2006). The Comparison of Learning Rate in Children with Autism and Mental Retardation. Poster presentation. International Developmental Neuropsychiatry Meetings-III, İstanbul.

 

Mortan, O., Şengün, E., Sevi, E.S., Özmen, L.Z., Gürkan, A., Sütcü, S.T., Irmak, T. (2006). The Comparison of Receptive and Expressive Language Characteristics between Children with Autism and those with Mental Retardation, Poster presentation. International Developmental Neuropsychiatry Meetings-III, İstanbul.

 

 

Şengün, E., Sevi, E.S., Özmen, L.Z., Mortan, O., Gürkan, A., Sütcü, S.T., Irmak, T. (2006). The Comparison of Social ınteractive Characteristics in Children with Autism and those with Mental Retardation. Poster presentation. International Developmental Neuropsychiatry Meetings-III, İstanbul.

Sevcan AYDIN
Sekreterya